home

. znak

obrázek

 

Přejezd začíná ráno v den startu srazem účastníků v Kraslickém Domě kultury, pokračuje přes Bublavu, kde je na dlouho poslední možnost k doplnění chybějících věcí či nápojů. Dále pokračujeme příkrým úvozem na území SRN / s občanským průkazem v kapse / zde se dáme vpravo vyfrézovano stopou a po německé straně jedeme směr Horní Blatná. Po cestě míjíme vpravo odobočku na Přebuz a Jelení a u hájovny odbočíme do prava do prudkého kopce a jedeme směrem na Korec, který už je na české straně hranice. V Horní Blatné máme možnost navštívit místní, již prověřené občerstvovací stanice.Z Horní Blatné se vydáme po silnici směrem na Boží Dar a začneme kopcem, kterému cyklisté říkají Smrti v tvář asi po 1km odbočíme vpravo a po zelené doklouzáme do Abertam, kde je zajištěn nocleh v ubytovně obce Abertamy. Skupina číslo tři je ubytována na Božím Daru v objektu Geodezie Praha.

V sobotu si můžeme vybrat jestli půjdeme po silnici směrem na Hřebečnou a dále pak po ski magistrále až na Boží Dar nebo vyrazíme z Abertam zpátky po zelené a odbočíme na ski magistrálu.Z Božího Daru vyrazíme na Klínovec, kde asi kilometr pod vrcholem odbočíme vpravo na traverz, který křižuje místní sjezdovky. Pokud nás netrefí kotva vleku, nebo projíždějící lyžař jedeme, nebo jdeme dále směr Meluzína a pak vpravo po červené do Horní Halže a na Měděnec, kde přespíme v penzionu U medvěda.

Neděle, vyrazíme podle výšky sněhové pokrývky po silnici a červené značce směrem na Přísečnici, nebo stejným směrem, ale po louce přes Podmílenskou výšinu, kolem kolejí, kde je nutné na druhé straně vrcholu trefit viadukt pod kolejemi, pak jedeme z kopce až k silnici do Chomutova, kterou přejdeme a pokračujeme po červené až k lesu a zde musíme najít závoru a za ní pokračujeme do vrchu až k asfaltové stezce po které jedeme směrem na Horu sv. Šebestiána. Pokud panují příznivé sněhové podmínky je možno dojet Bezručovým údolím přes Druhý a První mlýn až do Chomutova.

 

home mail běžky

2024